Prof. Dr. Onur TUNÇER

Kurucu Ortağımız İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği Louisiana Eyalet Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü, 2006, Baton Rouge, Louisiana, A.B.D.

FİRMA HAKKINDA ÖZET BİLGİLER

Şirket Ortakları:
Prof. Dr. Onur Tunçer, Makine Mühendisi %100

Yönetim Kurulu:
Prof. Dr. Onur Tunçer

Ödenmiş Sermaye:
50,000 TL

Firma: Melina Aero Teknoloji Geliştirme ve Dizayn Bürosu Anonim Şirketi
Kuruluş Yılı: 2016
Şirket Sloganı: “Teknolojinin Kara Kutusu”

Adres: Reşitpaşa Mah. Katar Cad. Teknokent ARI-3 Binası
No: 4/B/111, Sarıyer,34469, İstanbul
E-posta: info@melina-aero.com
Tel: +90 212 285 68 43
Web: www.melina-aero.com

Melina Aero Teknoloji Geliştirme ve Dizayn Bürosu Anonim Şirketi 2016 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği öğretim üyelerinden Prof. Dr. Onur Tunçer tarafından İTÜ Arı Teknokent bünyesinde TÜBİTAK’ın sağladığı teknogirişim desteği ile kurulmuştur.

Şirketin amacı havacılık ve uzay teknolojileri alanında kullanılan itki ve güç sistemleri, yer test düzenekleri, tepkimeli akışlar, enerji v.b. alanlarda yazılım ve donanım anlamında özgün ürünler tasarlayabilen, üretebilen ve servis hizmeti verebilen lider bir tasarım bürosu olmaktır.

Melina Aero Teknoloji Geliştirme ve Dizayn Bürosu, iyi eğitilmiş, nitelikli ve deneyimli çalışanlara sahiptir. Şirket kalite ve müşteri memnuniyeti hususlarında azami özen göstermekte ve topluma karşı sorumluluk bilinci içerisinde üniversite-sanayi işbirliği, çevre ve sürdürülebilirlik gibi konularda örnek olmayı hedeflemektedir.

Teknoloji Geliştirme Yaklaşımımız

Teknoloji yönetimi kapsamında teknoloji öngörü çalışmaları, yol haritası çalışmaları, proje yönetimi uygulamaları, teknoloji transferi ve fikri haklar yönetimi, üniversite-sanayi işbirliğine yönelik çalışmalar gibi konularda takım ruhu içerisinde aktif ve etkin çalışmalar yürütmektedir.

Teknoloji geliştirme yaklaşımımız aşağıdaki adımları kapsamaktadır.

sorun/ihtiyaç tanımlanması

kavram/fikir geliştirme

tasarım, simülasyon ve analiz

prototip üretme

test etme – teyit etme

yöntem geliştirme, belgelendirme ve

geliştirilen teknolojik çözümlerin uygulanması